BUBARSTVO - Общ преглед

Bubarstvo - Общ преглед

Bubarstvo - Общ преглед

Blog Article

Преди да се захванат с отглеждане на буби, стопаните трябва да имат черничева градина, от която да се снабдяват с огромно количество листа – храната на бубите. „За съжаление голяма част от черничевите градини в България са унищожени, изоставени и не са в добро състояние.

Станцията разполага с необходимите за целта сушилни за пашкули, свилоточна и друга техника за тяхната преработка.

Кой е изобретил коприната и дали това наистина включва копринени буби?

Познанието е сайт чрез който може да научите интересни факти за България и света, които ще Ви помогнат да разберете случващо около Вас.

Информацията за тази дейност по време на Средновековието е ограничена, но в Османската империя се появяват първите писмени свидетелства, че българите се занимавали с нея. За развитието на бубарството е от съществено значение отглеждането на черничеви дървета, чиито листа са храна за ларвите.

Първите греньори (производители на бубено семе) са се учели от опитната станция в Бурса и от търговци на бубено семе, идващи от Франция и Италия.

Ново: Данъчните ще разрешат стоката да излиза от градините без точно тегло

Светкавичен арест заради радиоактивния метал, открит в Пловдивско! Заговори се за ядрени оръжия СНИМКИ

ПТИЦЕВЪДСТВО: Под натиск от украинския внос и европейските изисквания

Специализиран интернет портал за строителна техника в България

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

В снимки Число Накратко To:know Списанието Fb twitter linkedin instagram youtube threads Financial.bg Търсене

На американския пазар, например, нашите бубени семена са успели да изместят тези от Китай и Индия, което е критерий за тяхното високо качество като генетичен материал. На международния пазар цените диктуват Китай, Бразилия и Виетнам.

Самата Светослава изоставя динамичния живот в София, за да се отдаде на упорит труд в ивайловградското село. Към бубите се насочва заради топлите спомени Бубарство от детството си – семейството й се занимавало с бубарство. Каузата й е да запали повече хора и да се възроди традицията. Затова е направила сайт, в който споделя опита си. Казва, че има интерес. С нея се свързвали хора от различни краища на страната. Знания за отглеждането на пашкули обаче у нас е трудно да се добият. Самата Светослава е започнала да се учи от книга.

Report this page